WordPress iletişim formu eklentisi – Contact form 7 Kurulum Rehberi

Contact form 7, CF7 olarak adlandırılan ücretsiz bir wordpress iletişim formu eklentisidir. Resmi WordPress eklentiler sitesinde  ilk sırada yer alır ve aynı zamanda form eklentilerindeki en popüler eklentilerden biridir. Kullanıcı deneyimi açısından sitenize iletişim formu eklediğinizde müşterilerin size kolay bir şekilde ulaşmasını sağlayacaktır. Unutmayın size ulaşmak isteyen herkes birer potansiyel müşteridir.

Bugün sizlere Contact form 7 iletişim formu eklentisinin kurulumunu ve sayfaya nasıl ekleyeceğinizi anlatacağım.

1- Contact form 7 Eklentisini Yüklemek

Öncelikle WordPress admin panele giriş yapın. Daha sonra eklentiler – Yeni eklenti bölümüne gelin ve arama kutucuğuna Contact form 7 yazarak aratın. Genelde ilk sırada çıkmaktadır. Hemen  eklentiyi yükle ve etkinleştir diyoruz.

post loading

2- Contact form 7 Kullanımı ve Ayarları

Contact form 7 iletşim formunu etkinleştirdikten sonra admin panel sol menüde iletişim adında bir bölüm eklenecektir. İletişim Formları , Yeni Ekle ve Bütünleştirme adı altında 3 bölümden oluşmaktadır. Eklenti sizler için hazır bir form sunuyor. İsterseniz bu formu kullanabilirsiniz isterseniz de kendiniz yeni form oluşturabilirsiniz.

İletişim Formları bölümüne girin ve kısa kod bölümündeki kodları kopyalayın.

post loading

 

Bu kopyaladığınız kodu siteniz için oluşturduğunuz iletişim sayfasına ekleyeceksiniz.  İletişim Sayfası eklemediyseniz admin panel – Sayfalar – Yeni ekle bölümünden iletişim isminde sayfa oluşturabilirsiniz.

İletişim sayfanızı düzenleyin ve metin moduna geçin kopyaladığınız kodu yapıştırın.

post loading

İletişim sayfasına kodu ekledikten sonra iletişim sayfanız hazır hale gelecektir. İletişim  linkine tıklayarak nasıl göründüğünü kontrol edebilirsiniz.

İletişim formu oluşturduk peki buradan bize gönderilen mailler hangi mailimize gelecek hemen bunu ayarlayalım.  İletişim formlarına girip düzenleye tıklıyoruz.

post loading

Bu bölümde form, posta, iletiler ve ve ek ayarlar bulunmaktadır.  Form bölümünde sayfanızda gözükmesini istetiğiniz alanlar mevcuttur. İstediğinizi kaldırabilir veya yeni özellikler ekleyebilirsiniz.

Posta bölümünde ise hangi maile gelmesini istiyorsanız onu ayarlayabilirsiniz.  Kime kutucuğuna mail adresinizi giriniz.

post loading

 

Bu eklenti sayesinde sitemiz için iletişim sayfası oluşturduk.  Eklenti hakkında yardıma ihtiyacınız olursa yorum bölümünden sorabilirsiniz.

 Favoriler (0)

Yorum

  • Kullanıcı adı (Gerekli)
  • Mail (Gerekli)
  • URL

Wordpress Temalar ve Eklentiler

Wordpress TemalarWordpress Eklentiler