Ücretsiz Logo Yapma Sitesi

Web siteniz için çarpıcı bir logo yapmak ister misiniz? Logo, marka imajının bir parçasıdır, bu nedenle benzersiz ve etkili bir logoya sahip olmak çok önemlidir.

Profesyonel logo yaptırmak için bütçeniz olmayabilir. Neyse ki bir çok site üzerinden online olarak logonuzu tasarlayabilirsiniz. En güzel yanı herhangi bir teknik veya tasarım becerisine sahip olmanız gerekmemesidir.

Bu yazımda sizlere teknik beceri gerekmeden ücretsiz olarak logo tasarlamayı anlatacağım.

1. Adım: Constant Contact Logo Maker’ı kullanmaya başlama

https://www.constantcontact.com/global/website/logos web sitesine giriş yapın.  Karşınıza çıkan sayfa da  Start your logo for free  linkine tıklayın.

post loading

Bir sonraki adımda, marka adını ve sloganını ekleyebilirsiniz. Sol panelde, bir marka adı ve sloganı ekleme seçeneği göreceksiniz. Marka adını ekledikten sonra, logo üreticisi işletme türünüzü belirleyecek ve sağda birkaç logo tasarımı gösterecektir.  Bu tasarımlar arasından istediğinizi seçebilirsiniz.

post loading

2. Adım: Tasarımınızı indirmek için kaydolun

Beğendiğiniz logoyu seçtikten sonra karşınıza üyelik formu çıkacaktır. Çıkan formu doldurun ve üyeliğinizi gerçekleştirin.  Kayıt olurken yazdığınız mail adresinin doğru olduğuna dikkat ediniz. Mailinize hesabınızı onaylamak için bir link gelecektir.

3. Adım: Logo tasarımını özelleştirin

Üyelik işlemini gerçekleştirdikten sonra seçtiğiniz logo için değişiklik yapacağınız bir sayfaya yönlendirileceksiniz.  Yazı tipi stilini değiştirmek için ekranın sağ tarafındaki “Variations” seçeneğinden bir stil seçin.

post loading

Sol bölümde ise adı, sloganı, sembolü, rengi ve şekli özelleştirebilirsiniz. Logo renk karışımını, yazı tipi boyutunu, harf aralığını ve satır yüksekliğini özelleştirebilirsiniz.

4. Adım: Logo tasarımını Önizleme

Ekranın üst kısmında, tasarımı önizleme seçeneği göreceksiniz. Logonun kurumsal web sitelerinde, kartvizitler, sosyal sayfalar, el çantaları, şapkalar vb. Üzerinde nasıl görüntülendiğini kontrol etmek için bu seçeneği kullanabilirsiniz.

post loading

En son olarak sitenin sağ üstünde bulunan Download butonuna tıklayarak logonuzu indirebilirsiniz.

Bu yazımda sizlere ücretsiz olarak logo hazırlamayı anlattım. Sizde teknik beceri gerektirmeden online olarak logolarınızı tasarlayabilirsiniz.

Yazımın sizler için faydalı olduğunu düşünüyorsanız yorum yaparak siteme küçükte olsa bir katkı sağlayabilirsiniz.

 Favoriler (0)

Yorum

  • Kullanıcı adı (Gerekli)
  • Mail (Gerekli)
  • URL

Wordpress Temalar ve Eklentiler

Wordpress TemalarWordpress Eklentiler