TV Uzantılı Domain Hakkında Herşey

İnternet üzerinde sürekli olarak gördüğümüz .com .net .org uzantılarının yanında özellikle ülkemizde sıkca kullanılan .tv uzantılı domainler hakkında bahsetmek istiyorum. Tabi Tv uzantılı dediğimiz zaman hemen aklınıza televizyonculuk sektörü geliyor. Aslında .tv uzantısı Güney Pasifik’te bulunan minicik bir ada olan Tuvalu adalarına aittir. Tabi televizyonun TV kısaltmasını çağrıştırdığı için kısa sürede şöhret olmuştu. Zaten bizde böyle uzantıları değerlendirmeye çok meraklı bir ülkeyiz. Akılda kalıcılığı rahat olduğu için kullanıyoruz genelde. Örnek vermek gerekirse Seniseviyorum.de , Yakala.co, izlesene.be , akilli.tv gibi bir çok örnek verebilirim.

.Tv Uzantılı Domainler Ne zaman Düşer.

Benim elimde de bir kaç tane tv domaini var. Bunları alırken özellikle zaman testini yaptım ve düşme saatini kesin olarak belirledim. Tv uzantılı domainler bizim saatimize göre 15:00′da düşmeye başlıyor. Tabi siz 14:55 de pc basında olup sürekli kontol etmeye başlayabilirsiniz.

.Tv Uzantılı Domainler Nasıl Alınır

Tv uzantılı domainleri şuan hemen hemen her siteden alabilirsiniz. Yabancı site olarak Godaddy.com önerebilirim. Türk sitelerinden ise ihs.com.tr ve isimtescil.net sitelerinden alabilirsiniz. Fiyatları ortalama 150 – 200 TL civarlarında oluyor.

 Favoriler (0)

Yorum

  • Kullanıcı adı (Gerekli)
  • Mail (Gerekli)
  • URL

Wordpress Temalar ve Eklentiler

Wordpress TemalarWordpress Eklentiler