Hosting Nedir ?

Dosyaları ve verileri barındırabilmek için her zaman bir depolama alanına ihtiyaç duyulmaktadır. Tüm web siteleri de, sitelerinin tasarımları verileri gibi dosyaları barındırabilmek için bu depolama alanına ihtiyaç duymaktadırlar. Bu sebeple fiziksel sunucularda web sitelerine özel depolama alanı kiralarlar. Bu depolama alanlarına Hosting ismi verilmektedir.

Hosting (Barındırma Hizmeti)

Hosting, Türkçe anlamıyla Barındırma hizmeti, herhangi bir web sitesinde bulunan resimlerin, kodların, verilerin ve benzeri dosyaların barındırılması için ihtiyaç duyulan fiziksel depolama alanıdır. Bir kullanıcı web sitesine erişebilmek için bu dosyaları indirir. İndirilecek bir dosya bulamazsa beyaz bir web sayfasıyla karşılaşır.

Bir web sitesi kurmadan önce Hosting alınması gereken zorunlu bir hizmettir. Sağladığı avantajlara göre fiyatında değişkenlik gösterebilen hostingler, aslında fiziksel olarak bir sunucuda barındırılmaktadır. Bu sunucular büyük depolarda tutulmaktadır. Web sitesi açan kişiler bu sunucuların bir kısmını kiralayarak, o kısmı web siteleri için kullanır.

Hostingler sağladığı depolama alanı, trafik genişliği, barındırabildiği domain sayısı, sahip olduğu bellek miktarı ve işlemciye göre sınıflandırılabilir. Fiyat politikaları da buna göre belirlenmektedir.

Bir web sitesi açmak istiyorsanız ilk olarak Hosting paketlerini incelemeli ve daha sonrasında domain alarak hosting hizmetiniz ile entegre bir hale getirmelisiniz. Hosting hizmetinize gerekli dosyaları yükleyerek sitenize erişilmesini sağlayabilirsiniz.

 Favoriler (0)

Yorum

  • Kullanıcı adı (Gerekli)
  • Mail (Gerekli)
  • URL

Wordpress Temalar ve Eklentiler

Wordpress TemalarWordpress Eklentiler